Uvolňující masáže
pro vaše tělo
Dopřejte si uvolňující masáž chodidel, zad a nohou nebo rovnou celého těla.
Uvolněte se a relaxujte při masáži. Na výběr máte z masáže chodidel, zad a nohou, hlavy, obličeje a dekoltu, aroma masáže nebo z peelingové masáže. Nabízíme více druhů masáží, které uzpůsobíme přímo Vám na míru. Ať už Vás trápí bolest zad, či potřebujete uvolnit svalové nebo psychické napětí, tak se na nás můžete obrátit.
Po celé proceduře nemusíte nikam chvátat. Můžete si odpočinout v naší relaxační místnosti a vychutnat si naší skvělou kávu nebo čaj.
Klasická masáž
Klasická masáž patří mezi manuální relaxační techniky působící okamžitě a jednorázově nejen na tělesný, ale i duševní stav masírované osoby. Odstraňuje únavu, ochablost, ztuhlost, zkrácení a bolestivost svalstva. Masáž se provádí vydatnějšími a tvrdšími hmaty, které ve svalech uvolňují únavové látky (kyselinu mléčnou), dále uvolňuje kožní napětí, prokrvení kůže a svalů, vstřebávání výronů a otoků a v neposlední řadě zlepšuje výživu tkání a odstraňuje bolest.
Klasická masáž se může stát prostředkem, který nám může pomoci vzepřít se nemilosrdnému návalu práce a neshod ve svém okolí. Je vhodná pro všechna onemocnění pohybového aparátu, poúrazové stavy nebo při rekonvalescenci. Doporučuje se při stavech po fyzickém vyčerpání nebo při svalové únavě. Při masáži se využívají různé masážní prostředky (emulze, vonné oleje apod.), které usnadní aplikaci jednotlivých masážních hmatů.
Jak bude celková masáž ve výsledku vypadat, závisí na Vaší dohodě s masérem. Měli byste mít možnost vyjádřit svá přání a požadavky a masér by měl na druhou stranu odborně posoudit, jak by měla masáž pro Vás konkrétně vypadat.
Účinky masáže
- uvolňují se potní a mazové žlázy na povrchu pokožky
- uvolnění napjatého svalstva
- masáž pozitivně ovlivňuje nervový systém, krevní a lymfatické řečiště
- urychluje vyplavování toxických látek z těla
Dornova metoda a Breussova masáž
Dornova metoda je velmi jemná manuální terapie, která dokáže obratle a klouby vrátit do jejich původní přirozené polohy. Po vrácení kloubů a obratlů do původní polohy lze cítit okamžitou úlevu.
Příčinou nesprávných poloh obratlů mohou být fyzické potíže, jako je například rozdílná délka končetin, zkrácení svalů nebo výrony způsobené nehodami. Dornova metoda se provádí přirozeným a volným pohybem ošetřované osoby. Terapeut používá jemný tlak palců nebo celé ruky. Používají se pouze volné a přirozené pohyby, ošetřovaná osoba se nemusí pár prudkých a násilných pohybů, kdy by mohlo dojít k úrazu. Metoda je bezbolestná.
Vrácení obratlů na původní místo se provádí aktivním pohybem ošetřované osoby. Terapeut zjistí, jakým směrem je obratel vychýlen a ošetřovaná osoba pohybuje protější nohou nebo rukou dopředu a dozadu. Terapeut vytváří protitlak na ošetřovaný obratel, který se sám vrátí na přirozené místo.
Počet aplikací Dornovy metody pro dosažení požadovaného stavu je individuální, již po dvou ošetřeních se může dostavit úleva. V těžkých případech se však požadovaný efekt může dostavit až za několik měsíců. K tomu, aby byly účinky trvalé, je nutné odstranit nesprávné pohybové návyky.
Zároveň s Dornovou metodou se často aplikuje i Breussova masáž páteře. Ta je velmi uvolňující a příjemná. Na rozdíl od ostatních masáží se při ní masíruje přímo páteř a její vzpřimovače a povrchové svaly. Při masáži se používá třezalkový olej, který zvyšuje hluboké uvolnění svalů a přispívá k regeneraci meziobratlových plotének. Masáž je prováděna velmi pomalými a jemnými hmaty. Někdy se Breussova masáž provádí ještě před aplikací Dornovy metody, aby se uvolnilo napjaté svalstvo.
Dornova metoda je vhodná pokud trpíte bolestí zad, bolestí kyčlí, bolestí kolen, tenisovým loktem, skoliózou, rozdílnou délkou končetin (pokud se nejedná o vrozenou vadu. Uvádí se, že také může pomoci při bolestech hlavy, krátkozrakosti, střevních potížích, křečových žilách, problémech s koncentrací.
Manuální lymfodrenáž
Vás zbaví otoků a pocitu těžkých nohou. Je skvělým pomocníkem při redukčních dietách a v boji proti celulitidě. Jedná se o jemnou hmatovou techniku, která aktivuje lymfatický systém. Ten totiž nemá vlastní pohybový systém a lymfodrenáž tak funguje jako pumpa, která pomáhá lymfě správně proudit a odplavit všechny škodlivé látky z těla.
Technika vznikla ve zdravotnictví, kde již zlepšila život mnoha ženám po ablaci prsou. Dnes se bez práce lymfoterapeuta neobejdou nejen nemocnice, ale i sportovci či kosmetická pracoviště.
Lymfodrenáž nesmí bolet. Tahy jsou jemné a mají jasně určený směr. Na začátku každé masáže se nejprve ručně otevírají krční uzliny a to i v případě, že následuje přístrojová lymfodrenáž. To mnohé salony opomíjejí, doporučuji proto obracet se vždy na odborníky, kteří jsou řádně vyškoleni a oprávněni manuální lymfodrenáž provádět.
Lymfodrenáže se provádějí 3x, pro nejlepší účinnost obden.
Po masáži klientky odcházejí s pocitem lehčích nohou, při otocích se lépe nazouvají boty. Velmi dobrou zkušenost mají klientky při redukčních dietách, kde při kombinaci zdravého jídelníčku, sportu a pravidelných lymfodrenáží, dosahují skvělých výsledků. Přijďte se sami přesvědčit o skvělých účincích této techniky.
Kdy vám může lymfodrenáž pomoci?
Při otocích nohou, při redukci váhy, v prevenci křečových žil a celulitidě, při detoxikaci těla, na posílení imunity, po operačních zákrocích, pro zmírnění váčků pod očima, po kosmetických operacích, při bolestech hlavy, v boji proti ekzémům.
Po masáži je nutné navýšit příjem tekutin a zabránit dehydrataci. Je nutné zdržet se kouření, alkoholu a zvýšené tělesné námahy.
Havajská masáž Lomi Lomi
Lomi Lomi - neboli havajská masáž má kořeny ve staré Polynésii, kde byla praktikována jako součást léčebných systémů mistrů - šamanů. Především pomocí této masáže a jejich principů dokázali uvést do souladu, nejen tělo, ale i mysl a ducha člověka. Havajská masáž Lomi Lomi (milující ruce) je terapie, která svými relaxačními a terapeutickými účinky patří mezi nejoblíbenější způsoby odpočinku. Havajská masáž vychází z velice jemných a plynulých technik pocházejících z havajských ostrovů.
Při havajské masáži Lomi Lomi dochází k harmonizaci těla a duše klienta. Masáž je předávána plynulými a rytmickými pohyby dlaní, prstů, předloktí a loktů, které přecházejí přes tělo v různých intenzitách a frekvencích. Masáž tedy kromě jejich základních principů, nemá daný pevný řád, ale je ryze individuální. Tato masáž je označována za perlu mezi ostatními technikami.
Hlavní účinky havajské masáže
- uvolnění svalového napětí
- urychlení odplavení odpadních látek
- rozproudění a vyrovnání energie těla
- uvolnění z psychických napětí
- zrychlení proudění krve a lymfy
Aromaterapeutická masáž
Aromaterapeutická masáž je však více relaxační, protože jednotlivé masérské hmaty jsou pomalejší a jemnější. Při masáži aromatickými oleji se používají éterické oleje, aby posílily léčebné účinky aroma masáže. Jen málokterou masáž si užijete tak jako aromaterapeutickou. Éterické oleje ovlivňují tělo a duši. Dostávají se dýcháním do organismu a mohou zde rozvinout své účinky, jako například: uvolňují křeče, působí antisepticky, dezinfikují, ředí šlem, tiší kašel, ionizují (posilňují), mírní bolest, působí adstrigentně (stahují), brání zánětům.
Smícháním vonných éterických olejů a rostlinného oleje, vznikne jedinečná masážní kompozice, kterou míchám každému přímo na míru podle jeho potřeb či nálady. Během masáže pak pronikají éterické oleje pokožkou do těla a příznivě ovlivňují tělesnou i psychickou stránku člověka.
Účinky aromaterapeutické masáže
- přináší relaxaci, zmírňuje vliv stresu a zvyšuje energii, zlepšuje kvalitu spánku
- podporuje krevní a lymfatický oběh, posiluje nervový systém a trávení
- pomáhá organizmu, aby se vyrovnal se zátěží (stres, virózy apod.) posiluje imunitní systém
- uvolňuje svalové partie a tkáně těla
- podporuje regenerační proces pokožky
Kineziotaping
Jistě už jste zachlechli slovo kineziotaping, tejpování a barevné pásky. Kineziotaping neboli tejpování pochází od slova kineze - pohybovat, kterou vyvinul v 70. letech minulého století japonský lékař a chiropraktik Kenzo Kase. Kineziotaping ve světě i u nás zažívá bouřlivý nárůst ve všech oblastech sportu, regenerace i rehabilitace. Barevné pásky (tejpy) se objevily přibližně před 7 lety na tělech sportovců z Olympijských her. V té době nikdo netušil, že o pár let později se tato metoda stane součástí léčby využívané i v oblasti medicíny u ortopedů, fyzioterapeutů a masérů.
Pomocí Kineziotapingu se dociluje funkčnosti svalů, šlach či kloubů, které jsou v daný moment postiženy, protože nalepování pružných pásek umožňuje trvalý průtok krve i lymfy, čímž se aktivují ozdravné procesy.
Nejvhodnější je nechat si tejpy aplikovat u odborníka, který nejlépe odhalí příčinu vaší bolesti a zváží, který typ tejpu použít a jak ho případně upravit. Tejpy se zastřihují do různých tvarů, aby splnily účel kineziotapingu.
Před aplikací je dobré si danou oblast oholit, aby nedocházelo k tahání chloupků a dráždění, zvlášť pokud chceme oblast tlumit a relaxovat. Terapeut také zná anatomii a přesný průběh svalů. Zvolí podle toho směr lepení pásky včetně tahu. Tejp je také vynikající v tom, že je propustný a kůže tak může dýchat. Je voděodolný. Vydrží 3 - 7 dnů podle potivosti kůže. Ženám vydrží zpravidla z tohoto důvodu déle. Pokud se okraje začnou odlepovat nesundávejte pásku, snažte se ji tam ponechat, co nejdéle to půjde. Někdy stačí jedno tejpování, ale průměrně se tejpuje 3 - 4x.
Pokud je tejp aplikován správně, má překvapivě pozitivní účinky a v krátké době může absolutně neinvazivním způsobem ulevit od bolesti.
Ajurvédská masáž
Ajurvédská masáž začala vznikat již před 5000 lety. Zakládá na přírodních léčebných technikách, které se používají dodnes. Ajurvéda se nazývá také jako ,,Věda o životě”. Cílem je vnitřní rovnováha, které dosáhneme například zdravým životním stylem, stravou i pozitivním myšlením. Vnitřní nerovnováha může naopak značit nemoc.
Existuje mnoho faktorů, které ideální, vyvážený stav narušují. Ajurvéda má tedy za úkol tyto faktory odhalit, eliminovat a vytvořit v těle rovnováhu. Ajurvédské léčebné metody jsou například akupunktura, podávání bylinek, detoxikace, meditace a masáž.
Ajurvédské masáže jsou nyní čím dál více žádané, jelikož při této masáži dochází k uvolnění celého těla a mysli od negativních vlivů - jako je například stres. Při této masáži také dochází k účinnému vylučování toxinů. Do našeho těla se dostávají chemické látky formou různých léků či konzervovaných potravin, kde se hromadí a narušují energetickou rovnováhu.
Během masáže tělo vylučuje velké množství toxinů, které se hromadí hluboko ve svalových tkáních, kostech i kůži. To napomáhá také lepší regeneraci. Ajurvéda také příznivě ovlivňuje všechny systémy v našem těle; lymfatický, trávicí, dýchací, imunitní, nervový, pohybový systém a podporuje také krevní oběh. Ajurvédská masáž kladně působí na psychický stav jedince a doporučuje se rovněž při poruchách trávení či nespavosti.
Účinky Ajurvédské masáže
- uvolnění svalové tkáně
- zbavuje stresu a napětí
- vytlačuje škodlivé látky z těla
- dostává do těla novou energii
- obnovuje životní sílu
- zpomaluje proces stárnutí
Trigger points
Trigger points, neboli spoušťové body, jsou jedním z projevů funkčních poruch pohybové soustavy. Jsou to body ve svalech, kde došlo k poruše přirozené schopnosti stažení a uvolnění svalových vláken. V 75% je primární příčinou bolesti svalů právě ,,spoušťový bod”. Tyto body se dají definovat jako velice bolestivá místa hmatatelná jako tvrdé hrudky v napjatých svalech.
Nejjednodušší a nejbezpečnější metodou k odstranění těchto bodů je hloubková nebo reflexní masáž konkrétního bodu. Důležité je najít ten správný bod. Vyvíjí se na něj tlak, který není zpočátku moc příjemný, ale po krátké době nastává úleva.
Tato masáž dokáže odstranit bolestivé zatvrdliny ve svalu (Trigger points, TRPs), které jako spouštěcí body vyvolávají silnou myofasciální bolest. Příznaky se často objevují jako bolesti jiných částí těla - bolest ramene, loktu, kolen, brnění prstů rukou a nohou, hučení v uších. Střídání silnějších a slabších tlaků na lokální aktivační bod Trigger pointu i následné intenzivní rozmasírování oblasti, vede k odumření poškozených svalových vláken a k postupnému odplavení toxinů z postiženého svalového snopce. Hloubkové uvolnění a propracování svalstva odstraňuje myogelosy, spasmy, svalový hypertonus a obnovuje přirozenou délku svalových vláken. Masáž je doplněna o vyšetření a uvolnění měkkých tkání, v případě potřeby o mobilizaci postižené oblasti.
Tato masáž se doporučuje všem, kdo si stěžuje na bolesti hlavy, zad a ramen. Již po první návštěvě je znát úleva. Vhodné je tuto masáž opakovat alespoň jednou za měsíc.
Baňková masáž
Při bankovní se používají skleněné, silikonové nebo plastové baňky.
Baňkováním rozumíme přikládání nádobek, ve kterých je vytvořen podtlak, což způsobí jejich přisátí na pokožku. Pokožka se prudce prokrví a zčervená. Při této masáži pociťujeme mírné pnutí (táhnutí) kůže.
Baňkování odstraňuje blokády a ztuhlé svaly, zlepšuje prokrvování svalových tkání a buněk, detoxikuje organismus, příznivě ovlivňuje problémy se zažíváním. Baňková masáž také odstraňuje problémy s močovým měchýřem, pomáhá při gynekologických potížích nebo vynechání periody, přináší úlevu při astmatu, zánětech průdušek, kašli, pomáhá při rýmě nebo jiných onemocněních a migrénách.
Baňková masáž je tisíce let stará medicína pocházející zřejmě ze staré Číny. Baňkování pomáhá odstranit bolest páteře a pohybového aparátu a ovlivňuje také správnou funkci vnitřních orgánů. Terapie pomocí bankovní je jedinečná tím, že jako málokterá metoda docílí tak intenzivního prokrvení masírované tkáně. Již po jednom zákroku se může dostavit očekávaná úleva. Použití baněk může být různorodé. Lze je kombinovat s jinou technikou masáže, nebo je přikládat na akupresurní body a tím stimulovat meridián. Baňkování dosahuje také skvělých účinků při léčbě různých otoků.
Tato metoda není vhodná pro lidi s onemocněním krve (špatná srážlivost - hemofilie, trombózy).
Těhotenská masáž
V těhotenství vás mohou potrápit různé nepříjemnosti. Hlavně bolesti zad, ale třeba i nohou nebo hlavy. Taky otoky rukou a nohou jsou dost obtěžující. Anebo na vás dolehne docela běžný stres. S tím vším vám může pomoci masáž. Běžná masáž není v těhotenství použitelná. Na nastávající maminku i nenarozené miminko je potřeba brát zvláštní ohledy. Masáž je tedy jemná a prováděná speciálním způsobem. Těhotenská masáž je vhodná pro maminky od čtvrtého měsíce těhotenství až do porodu. U těhotenské masáže se provádí také masáž nohou, která zlepšuje krevní oběh a pomáhá při zadržování vody, tvorbě křečových žil, křečí a bolestech.
Těhotenská masáž probíhá vleže na boku na masážním lehátku. Pro masáž těhotných volím ty nejjemnější oleje vhodné i pro citlivou pokožku miminek, například mandlový nebo kokosový. Podle přání s klientkou také vybereme příjemné aromaoleje, které napomáhají lepší psychické pohodě i fyzickému uvolnění.
Většina žen potřebuje namasírovat především záda. Zvlášť v oblasti beder a kříže se projevují bolesti způsobené vahou rostoucího bříška. Masáž šíje provádím velmi jemně a šetrně. Velmi oblíbená je také masáž nohou, které v těhotenství trpí zvýšenou námahou a otoky. Při masáži nohou se opatrně vyhýbám citlivým reflexním bodům. Naopak se věnuji místům na chodidlech a lýtkách, kde se nejvíce projevují bolesti a napětí. Během masáže si můžeme také popovídat o problémech, které v těhotenství pociťujete a nemáte je s kým probrat. Z masáže odejdete uvolněná, odpočatá a s větší důvěrou ve své mateřské schopnosti.
Masáž není vhodná v těchto případech
- velká ztráta vody
- vysoká horečka
- zvracení, průjem, nevolnost
- diabetes
- chřipka, silné nachlazení
- vysoký krevní tlak
- bodavá bolest zad, zvláště vystřeluje - li do paží a nohou
Indická masáž hlavy
Indická masáž hlavy je více než tisíc let stará ajurvédská technika, která pomocí speciálních hmatů jemně ošetřuje a uvolňuje oblast ramen a horní části paží, šíje, hlavy a obličeje. Působí zde na uvolnění zvýšeného svalového napětí a spoušťových bodů (triggerpointů), které způsobují bolesti v oblasti šíje, hlavy nebo očí. Povzbuzuje krevní a lymfatický oběh, zlepšuje látkovou výměnu ve tkáních a blahodárně působí na pokožku hlavy a tím i na růst a výživu vlasů. Uvolňuje nejen fyzické, ale i psychické napětí. Tato oblast je totiž přímo napojená na centrum emocí v mozku (limbický systém), a tak má její relaxace výrazné účinky na zmírnění psychického napětí, úzkosti nebo depresí. Při pravidelném provádění tak poskytuje příjemné a účinné uvolnění od každodenního stresu, odstraňuje nespavost, pomáhá od bolestí hlavy a zlepšuje koncentraci.
Účinky indické masáže hlavy
- Uvolnění svalového napětí v oblasti hlavy, krku, šíje a ramen, úleva od svalových bolestí
- Zmírnění nebo odstranění bolestí hlavy, pomoc při migrénách
- Zlepšení krevního a lymfatického oběhu v oblasti hlavy a šíje
- Zlepšení odplavování toxinů a metabolitů ze tkání, zvýšení přísunu kyslíku a živin
- Zlepšení funkce imunitního systému
- Uvolnění a prokrvení pokožky hlavy má blahodárný vliv na vlasy. Podporuje jejich růst, zlepšuje kvalitu a zmírňuje jejich vypadávání
- Podpora činnosti nervového systému, zlepšení koncentrace, pozornosti a soustředění, zlepšení okysličení mozku
- Úleva od chronického stresu, působí proti úzkosti a psychickému napětí
- Pomáhá ,,vyčištění mysli”
- Pomoc při poruchách spánku a nespavosti
- Zmírnění únavy očí
- Pomáhá harmonizovat důležité energetické dráhy v oblasti hlavy a horní tři čakry
- Navozuje pocit psychické pohody
- Maximální relaxace a uvolnění
Reflexologie nohou
Je šetrná a účinná masážní technika, která aktivuje přirozené léčivé síly organismu a přispívá k obnově tělesné i psychické rovnováhy.
Detoxikační medová masáž
Detoxikační masáž medem velmi působí proti rozvinutým nemocím, lze ji však aplikovat i při zvládnutí stresu, chronických chorob, opotřebování věkem, při jarních kůrách.
Při masáži medem dochází k odstraňování toxinů z hloubi těla a ty potom ,,vyplavou” na povrch kůže a jsou zcela zřetelně rozpoznatelné od medu. Odstraňuje usazeniny, jedy z životního prostředí, potravin, léků, které si tělo nahromadilo ve svých tkáních v průběhu života. Jsou z těla pumpovacím pohybem ruky doslova vysávány.
Při medové masáži působí léčivá síla medu pokožkou přímo na organismus. Přes reflexní zóny zad stimuluje medová masáž činnost orgánů těla a může se podílet i na jejich vyléčení. Silně oživuje celý organismus, je vhodná při velkém počtu civilizačních chorob, obnovuje přirozenou detoxikační schopnost organismu.
Jak se masáž provádí?
Nejdříve naneseme přiměřené množství kvalitního včelího medu na záda, rozetřeme a začneme pracovat. Takzvaným “pumpováním” - odlepováním dlaní od pokožky - se dostávají nežádoucí látky z těla ven. Masáž by měla být příjemná a uvolňující. Med se během ní změní v důsledku vylučování toxinů v bílou až šedou hmotu. Hmotu odstraníme z těla mokrým ručníkem a namažeme krémem. Po masáži se člověk cítí uvolněně, příjemně, lehce a jeho pokožka je hladší, jemnější a voní po medu. V den masáže se doporučuje mýt pouze vodou, aby mýdlo znovu nezaneslo póry.
Manuální lifting obličeje
Je velmi jemná technika šetrná k pokožce. Bez pomoci skalpelu se výrazně omladí obličej. Uvolněním svalů v obličeji a zlepšením prokrvení kůže dochází k regeneraci vazivových a elastických struktur.
Masáž proti celulitidě a formování postavy
Speciální ruční tlaková masáž a ozónový zábal. Masážními hmaty, speciálním olejem a ozónem se uvolní tukové buňky a zlepší krevní oběh.
Peelingová masáž s olejovou masáží
Jemná ruční masáž pro zjemnění vaší pokožky, která aktivuje mikrocirkulaci podkožního systému. Díky tomu se tělo lépe okysličuje a detoxikuje.