Masáže

„Oáza krásy v Táboře“

Klasická masáž

Klasická masáž patří mezi manuální relaxační techniky působící okamžitě a jednorázově nejen na tělesný, ale i duševní stav masírované osoby. Odstraňuje únavu, ochablost, ztuhlost, zkrácení a bolestivost svalstva. Masáž se provádí vydatnějšími a tvrdšími hmaty, které ve svalech uvolňují únavové látky (kyselinu mléčnou), dále uvolňuje kožní napětí, prokrvení kůže a svalů, vstřebávání výronů a otoků a v neposlední řadě zlepšuje výživu tkání a odstraňuje bolest.

Účinky masáže

Dornova metoda
a Breussova masáž

Dornova metoda je velmi jemná manuální terapie, která dokáže obratle a klouby vrátit do jejich původní přirozené polohy. Po vrácení kloubů a obratlů do původní polohy lze cítit okamžitou úlevu.

Dornova metoda je vhodná pokud trpíte:

Trigger Point
- spoušťové body

Trigger points, neboli spoušťové body, jsou jedním z projevů funkčních poruch pohybové soustavy. Jsou to body ve svalech, kde došlo k poruše přirozené schopnosti stažení a uvolnění svalových vláken. V 75% je primární příčinou bolesti svalů právě ,,spoušťový bod”. Tyto body se dají definovat jako velice bolestivá místa hmatatelná jako tvrdé hrudky v napjatých svalech.

 

Nejjednodušší a nejbezpečnější metodou k odstranění těchto bodů je hloubková nebo reflexní masáž konkrétního bodu. Důležité je najít ten správný bod. Vyvíjí se na něj tlak, který není zpočátku moc příjemný, ale po krátké době nastává úleva.

 

Tato masáž se doporučuje všem, kdo si stěžuje na bolesti hlavy, zad a ramen. Již po první návštěvě je znát úleva. Vhodné je tuto masáž opakovat alespoň jednou za měsíc.

Baňková masáž

Při bankovní se používají skleněné, silikonové nebo plastové baňky.

 

Baňkováním rozumíme přikládání nádobek, ve kterých je vytvořen podtlak, což způsobí jejich přisátí na pokožku. Pokožka se prudce prokrví a zčervená. Při této masáži pociťujeme mírné pnutí (táhnutí) kůže.

 

Baňkování odstraňuje blokády a ztuhlé svaly, zlepšuje prokrvování svalových tkání a buněk, detoxikuje organismus, příznivě ovlivňuje problémy se zažíváním. Baňková masáž také odstraňuje problémy s močovým měchýřem, pomáhá při gynekologických potížích nebo vynechání periody, přináší úlevu při astmatu, zánětech průdušek, kašli, pomáhá při rýmě nebo jiných onemocněních a  migrénách.

Manuální lymfodrenáž

Vás zbaví otoků a pocitu těžkých nohou. Je skvělým pomocníkem při redukčních dietách a v boji proti celulitidě.

 

Jedná se o jemnou hmatovou techniku, která aktivuje lymfatický systém. Ten totiž nemá vlastní pohybový systém a lymfodrenáž tak funguje jako pumpa, která pomáhá lymfě správně proudit a odplavit všechny škodlivé látky z těla.

 

Technika vznikla ve zdravotnictví, kde již zlepšila život mnoha ženám po ablaci prsou.

Dnes se bez práce lymfoterapeuta neobejdou nejen nemocnice, ale i sportovci či kosmetická pracoviště.

 

Lymfodrenáž nesmí bolet. Tahy jsou jemné a mají jasně určený směr. Na začátku každé masáže se nejprve ručně otevírají krční uzliny a to i v případě, že následuje přístrojová lymfodrenáž. To mnohé salony opomíjejí, doporučuji proto obracet se vždy na odborníky, kteří jsou řádně vyškoleni a oprávněni manuální lymfodrenáž provádět.

 

Lymfodrenáže se provádějí 3x, pro nejlepší účinnost obden.

Těhotenská masáž

V těhotenství vás mohou potrápit různé nepříjemnosti. Hlavně bolesti zad, ale třeba i nohou nebo hlavy. Taky otoky rukou a nohou jsou dost obtěžující. Anebo na vás dolehne docela běžný stres.

S tím vším vám může pomoci masáž.

Běžná masáž není v těhotenství použitelná. Na nastávající maminku i nenarozené miminko je potřeba brát zvláštní ohledy. Masáž je tedy jemná a prováděná speciálním způsobem.

Těhotenská masáž je vhodná pro maminky od čtvrtého měsíce těhotenství až do porodu. U těhotenské masáže se provádí také masáž nohou, která zlepšuje krevní oběh a pomáhá při zadržování vody, tvorbě křečových žil, křečí a bolestech.

Havajská masáž lomi - lomi

Lomi Lomi – neboli havajská masáž má kořeny ve staré Polynésii, kde byla praktikována jako součást léčebných systémů mistrů – šamanů. Především pomocí této masáže a jejich principů dokázali uvést do souladu, nejen tělo, ale i mysl a ducha člověka.

Havajská masáž Lomi Lomi (milující ruce) je terapie, která svými relaxačními a terapeutickými účinky patří mezi nejoblíbenější způsoby odpočinku. Havajská masáž vychází z velice jemných a plynulých technik pocházejících z havajských ostrovů.

Účinky masáže

Aromaterapeutická masáž

Účinky masáže

Indická masáž hlavy

Indická masáž hlavy je více než tisíc let stará ajurvédská technika, která pomocí speciálních hmatů jemně ošetřuje a uvolňuje oblast ramen a horní části paží, šíje, hlavy a obličeje. Působí zde na uvolnění zvýšeného svalového napětí a spoušťových bodů (triggerpointů), které způsobují bolesti v oblasti šíje, hlavy nebo očí. Povzbuzuje krevní a lymfatický oběh, zlepšuje látkovou výměnu ve tkáních a blahodárně působí na pokožku hlavy a tím i na růst a výživu vlasů. Uvolňuje nejen fyzické, ale i psychické napětí. Tato oblast je totiž přímo napojená na centrum emocí v mozku (limbický systém), a tak má její relaxace výrazné účinky na zmírnění psychického napětí, úzkosti nebo depresí. Při pravidelném provádění tak poskytuje příjemné a účinné uvolnění od každodenního stresu, odstraňuje nespavost, pomáhá od bolestí hlavy a zlepšuje koncentraci.

Kineziotaping

Jistě už jste zachlechli slovo kineziotaping, tejpování a barevné pásky. Kineziotaping neboli tejpování pochází od slova kineze – pohybovat, kterou vyvinul v 70. letech minulého století japonský lékař a chiropraktik Kenzo Kase. Kineziotaping ve světě i u nás zažívá bouřlivý nárůst ve všech oblastech sportu, regenerace i rehabilitace. Barevné pásky (tejpy) se objevily přibližně před 7 lety na tělech sportovců z Olympijských her. V té době nikdo netušil, že o pár let později se tato metoda stane součástí léčby využívané i v oblasti medicíny u ortopedů, fyzioterapeutů a masérů. Pomocí Kineziotapingu se dociluje funkčnosti svalů, šlach či kloubů, které jsou v daný moment postiženy, protože nalepování pružných pásek umožňuje trvalý průtok krve i lymfy, čímž se aktivují ozdravné procesy.

Pokud je tejp aplikován správně, má překvapivě pozitivní účinky a v krátké době může absolutně neinvazivním způsobem ulevit od bolesti.

Ayurvédská antistresová masáž

Ajurvédská masáž začala vznikat již před 5000 lety. Zakládá na přírodních léčebných technikách, které se používají dodnes. Ajurvéda se nazývá také jako ,,Věda o životě”. Cílem je vnitřní rovnováha, které dosáhneme například zdravým životním stylem, stravou i pozitivním myšlením. Vnitřní nerovnováha může naopak značit nemoc.

Existuje mnoho faktorů, které ideální, vyvážený stav narušují. Ajurvéda má tedy za úkol tyto faktory odhalit, eliminovat a vytvořit v těle rovnováhu. Ajurvédské léčebné metody jsou například akupunktura, podávání bylinek, detoxikace, meditace a masáž.

Reflexologie nohou

Je tlaková masážní technika na ploskách chodidel, která aktivuje přirozené léčivé síly organismu a přispívá k obnově tělesné i psychické rovnováhy.

Reflexní masáž chodidel je jednou z nejúčinnějších metod alternativní medicíny. Metoda reflexní masáže chodidel vychází z poznatku, že všechna zakončení lidského těla vyúsťují do reflexních plošek, které odpovídají příslušným orgánům nebo oblastem těla. Reflexní plošky celého těla se nacházejí na šlépějích chodidel, takže chodidlo představuje zmenšený obraz lidského těla. Tlačením a třením bodů na chodidle lze velmi spolehlivě najít problémová místa na lidském těle, protože reflexní body na šlépějích chodidla při stisknutí reagují bolestivě a tak prozrazují postižené svaly, klouby nebo vnitřní orgány.

Detoxikační medová masáž

Detoxikační masáž medem velmi působí proti rozvinutým nemocím, lze ji však aplikovat i při zvládnutí stresu, chronických chorob, opotřebování věkem, při jarních kůrách.

 

Při masáži medem dochází k odstraňování toxinů z hloubi těla a ty potom ,,vyplavou” na povrch kůže a jsou zcela zřetelně rozpoznatelné od medu. Odstraňuje usazeniny, jedy z životního prostředí, potravin, léků, které si tělo nahromadilo ve svých tkáních v průběhu života. Jsou z těla pumpovacím pohybem ruky doslova vysávány.

Účinky medu

Manuální lifting obličeje

Je velmi jemná technika, šetrná k pokožce, doprovází ji příjemný pocit hluboké relaxace a vnitřní pohody. Uvolněním svalů v obličeji a zlepšením prokrvení kůže, dochází k regeneraci vazivových a elastických struktur, k zrychlení odvodu odpadních látek, metabolismu a k úbytku podkožního tuku. Vzhled a kvalita pleti se manuálním liftingem zlepší natolik, že se často změní celkový výraz obličeje. Strhané a unavené rysy zmizí a odcházíte se zcela novou tváří. Výsledkem této speciální techniky je tedy nejen prokazatelně mladší a příjemnější vzhled, ale zároveň dochází i k odbourání stresu, k obnově duševní harmonie, spokojenosti a psychické svěžesti.

Masáž proti celulitidě a formování postavy

Speciální ruční tlaková masáž a ozónový zábal. Masážními hmaty, speciálním olejem a ozónem se uvolní tukové buňky a zlepší krevní oběh.

Peelingová masáž s olejovou masáží

Masáž pro zjemnění vaší pokožky, aktivuje mikrocirkulaci podkožního systému, tělo se lépe okysličuje a detoxikuje